• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ten wciąż nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą leży kraj oferujący szereg wspaniałych rzeczy. Jeśli więc chcielibyśmy wybrać się na wakacje do rzeczywiście ciekawego miejsca, to zdecydowanie powinniśmy trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast w tym kraju należy oczywiście położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki należał do naszego kraju – w związku z tym obecnie możemy w nim podziwiać bardzo wiele pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak na tyle dużym krajem, że dobrze jest zapuścić się trochę dalej na wschód, bo również i tam znajdziemy wiele ciekawych rzeczy. Doskonałym przykładem może tu być chociażby Kijów, który obecnie na pewno zalicza się do absolutnie najciekawszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak dużo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć wiele pozostałości po polskiej kulturze, zatem będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.

1. Czytaj dalej

2. Zobacz stronę

3. Tutaj

4. Przeczytaj więcej

5. Kliknij

Categories: Podróże

Comments are closed.