• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj wspaniałą Hiszpanię!

Skarby Danii
Północna cześć Europy nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam szczególnie wielu ciekawych atrakcji, a sama dość zimna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie oferują tak mnóstwo godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle bogatej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada całe mnóstwo ciekawych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna Europa także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – zdecydowanie warto!

1. Zobacz stronę

2. Tutaj

3. Kliknij dla szczegółów

4. Otwórz link

5. Tutaj

Categories: Rekreacja

Comments are closed.